W życiu codziennym jesteśmy narażeni na działanie różnego rodzaju chemii gospodarczej. Jednym z najpopularniejszych, szkodliwych pierwiastków – w szczególności w okresie letnim – jest chlor, powszechnie wykorzystywany do uzdatniania i dezynfekcji wody, także basenowej.

basen1

Pomimo tak powszechnego stosowania, chlor nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm, zwłaszcza w przypadku częstych z nim kontaktów – czyli częstego pływania w chlorowanych basenach. Normy dopuszczalnej zawartości chloru jedynie zmniejszają ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków, a baseny nie są regularnie kontrolowane, zatem często można mieć wątpliwości co do rzeczywistego przestrzegania tych przepisów.

 

Nadmiar chloru szkodzi. Podrażniona skóra, błony śluzowe oczu i dróg oddechowych, przesuszone, tracące blask włosy, to tylko powierzchowne objawy. W rzeczywistości częsta styczność z chlorem sprzyja rozwojowi astmy, powstawaniu różnego rodzaju alergii oraz, zwłaszcza u dzieci. Może też powodować nasilenie objawów u osób cierpiących na te i podobne schorzenia.

basen3

 

Nie trzeba jednak rezygnować z uzdatniania wody basenowej, ani całkowicie z tej skąd inąd zdrowej aktywności fizycznej. Firma Nanolab przygotowała dla Państwa zdrową, naturalną i znacznie skuteczniejszą alternatywę dla chloru. Wprowadzając do wody stężony pierwiastek śladowy – nanosrebro - w produkcie Basen-Ag, w naturalny sposób wyeliminujemy wszelkie bakterie, grzyby, mikroby i inne zagrożenia dla naszego zdrowia. Preparat Basen-Ag zabezpieczy wodę basenową przed infekcjami i rozwojem szkodliwych zarazków, pozostając przy tym całkowicie naturalnym dla organizmu.

 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z produktem Basen-Ag